top of page
?מה זה
?מה זה ״תודעת העל״
00:00 / 02:02
מה זה ״לימודי תודעת העל״?
מדובר בתכנית מובנית של למידה והתפתחות אישית שמשרטטת תפיסת עולם מפרספקטיבה שלא הכרתם. ממבט מבחוץ. כלומר, מחוץ לעולם הארצי.
מכיון שכך, השעורים בונים בהדרגה גמישות מחשבתית, הבנות חדשות לחלוטין והסתכלות מורחבת, גם על העולם המוכר לנו וגם על הלא מוכר, זה הסמוי מהעין. כל זה בא במטרה לעזור לנו להתמודד טוב יותר עם השינויים ואי-והודאות המתגברים של התקופה הנוכחית.  והכי חשוב! במטרה שגם נשתמש בהבנות החדשות האלה וניישם אותם לטובתנו.
בהדרגה, הקורס פורס בפנינו מודל סדור ומעמיק של עקרונות ותהליכים על פיהם מאורגנים ומתפקדים כל החיים שלנו על פני כדור הארץ כחלק מבריאה אחת גדולה. מתמונה אחת גדולה.
תוכן הקורס מכסה נושאים, בקנה מידה קוסמי עצום, מותח מוח... כמו למשל: מבנה הבריאה, מה קדם לה, מתי תסתיים, מה תפקידם של חורים שחורים ועוד עוד...
במקביל כמובן, הקורס עוסק בנושאים ארציים, כמו: המשמעות העמוקה של לידה ומוות, אושר, זהות אישית, מערכות יחסים, החושים שלנו, כסף ועוד ועוד...
הידע המיוחד הזה של ״לימודי תודעת העל״ נמסר דרך זאב אבירז. כל התוכן מוקלט, משוכתב ומונגש דרך מנחים, כמוני ואחרים, בהדגשת החופש לכל לומד ליישם אותו בדרך הייחודית שלו. 

על קורס הבסיס הראשון - ״החיים כמשחק״ בהנחייתי

 

מה מקבלים מהלמידה?

הלימודים מגמישים ומכינים את תפיסת העולם שלנו לקראת הבאות, לקראת עולם חדש. הם מעניקים הכירות עם הבנות ועקרונות תודעה המהווים את הד.נ.א של העולם החדש, וכן עם מגמות העל אל העתיד, כחלק משינויי כולל בלתי נמנע.

 

כמו כן, הלימודים פותחים ללומדים צוהר מדהים בקנה המידה שלו, לתפיסת המציאות הסמויה (האנרגטית) - מאחורי הקלעים של העולם הנגלה, אותה מציאות שאי אפשר להוכיח שהיא קיימת אלא רק לפעול ולהיווכח בעקיפין בתקפותה, לפי תוצאות, כל אחד בחייו ובדרכו.

גן עדן לסקרנים!

לימודי תודעת העל מקנים הצצה לדרך בה האנושות מתחברת ותורמת נתונים חשובים לבריאה, כמערכת ידע עצומה ומתפתחת. כיצד הקוסמוס מאורגן, כיצד הוא מתפקד, מהו חלקנו במערך הגדול והעצום הזה ועוד... 

 
מה מטרתם?

מטרתם של הלימודים היא לאפשר לנו לעבור ביתר קלות תקופה מאתגרת צפויה של שינויים כלל-מערכתיים חסרי תקדים, הזדמנויות חדשות ואי ודאות מתגברת. 

דרך ריפריימינג תודעתי (refraiming) מתפתחת גמישות בחשיבה ושיקול הדעת אשר עוזרים לנו לשחרר דפוסים מקובעים בפחות התנגדויות ואף לזהות הזדמנויות ומגמות קדימה שאחרת לא היינו מזהים. 

 

הלימודים מאפשרים לפתוח את התודעה לפרספקטיבה רחבה יותר לגבי מי אנחנו! ולבסס ראיה חדשה מתוך אינטגרציה ושייכות לתמונה גדולה מהנתפס עד כה, שייכות המשפיעה כל רגע על קבלת החלטות אישיות, בתעסוקה, במערכות יחסים ובכלל.

ההבנה הרחבה באה להקל עלינו להתמצא ולנווט את חיינו בעולם של שינויים מהירים שאת מגמתם קשה מאוד לזהות ללא עזרה מבחוץ, מפרספקטיבה חיצונית כוללת המספרת לנו על עצמנו.

 

איך הלימודים תורמים למטרה?

הלימודים פותחים לנו צוהר לפרספקטיבה כוללת, מבט על שמספר את הסיפור של כלל האנושות, על מנת שנוכל לתפוס, להכיל ולזהות תופעות שונות הנגרמות מכך שהאנושות כולה  משנה כוון התפתחותי. 

זהו שינוי שמשמעו הוא לחיות היום בתקופת מעבר בלתי יציבה הכוללת תופעות גלובליות ומקומיות מבלבלות ומטלטלות בקיצוניותן -

חלקן של הרס העולם הישן וחלקן של בניה חדשה ושונה לחלוטין של העולם החדש. חלקן נגרמות מכוחות התנגדות לשינוי וחלקן מכוחות הדוחפים את הכוון ההתפתחותי החדש קדימה.

לדוגמא, עולם העבודה אימץ בשנים האחרונות את המושג  v.u.c.a world,  השאול מעולם החשיבה האסטרטגית הצבאית על מנת לתאר את מאפיני עולם העבודה החדש: תנודתיות (volatility ), אי ודאות (uncertenty ), מורכבות  (complexity)  ועמימות ( ambiguity).   

אך אלו בדיוק המאפיינים של תדר גבוה! הסיבה להיות המאפיינים האלה קשורה ישירות לאופי השינוי שאנו בעיצומו ושמודל תודעת העל מתאר. 

 

על מנת לפעול באופן מיטבי בעולם כזה, גם אנחנו נדרשים לעלות את התדר האישי שלנו ולהתאים את עצמנו אליו -  כלומר ״להקפיץ״ את עצמנו לגובה.

אך מה זה אומר? איך עושים את זה?

אין תשובה פשטנית לשאלות הללו. מדובר במורכבות עצומה. לכן  לימודי תודעת העל מתווים דרך. את הדרך הישירה ביותר! האפשרית דרך למידה מובנית אך בהתאם ליכולת היישום האישית של כל לומד.

אני שמחה להנגיש, ללוות ולקדם את המתעניינים בתהליך הלימודי יחד איתי. 

אני מזמינה לבוא לפתוח יכולת הכלה והבנת המערכת הגדולה שאנחנו חלק ממנה ולקבל את תמיכת הרוח הגבית של הכוון קדימה.

מהו מקור תכני הלימוד?

מקור המידע הוא 309 הרצאות שבועיות שהתקבלו מפיו של  זאב אבירז בין השנים 2005-2012  מול קבוצת לומדים, כדוברה של ״תודעת העל״.

הקשבה להרצאות המוקלטות מהווה את בסיס הלמידה להבנות אישיות של התוכן ויישומו באופן ביקורתי וענייני.

התכנים עוסקים בנושאים כמו:
  • מהם הסיבות להשתנות בעולם ומהי מגמתן?

  • איך ממנפים את השינויים לטובתנו ועוד יותר לטובת ילדינו?

  • איך הופכים את מגמת השינויים ממקור לקונפליקטים והרס למקור כוח וקידום עצמי-התפתחותי?

  • מושגי אור וחושך בהקשר התפתחותי.

  • מבנה היקום הפיזי הנגלה (חורים שחורים למשל)  והתיאורטי הנסתר וכיצד הוא תומך בחיינו.

  • איך ״מגרש המשחקים״ הזה משתנה ומתנהל כעולם סיבות אסטרטגי שממנו משתרשרות תוצאות כתופעות פה בעולם שלנו.

  • איך ״לחבר את הנקודות״ לסיפור חדש  ומעמיק יותר על מי אנחנו?

  • איך ליישם כלי טיפול אנרגטיים חדשניים לצורך עזרה לעצמנו ולאחרים.

  • ועוד...

מבחינתי האישית -

את כל הדרך קדימה שעשיתי, הגמישות, הסובלנות, העומק, רוחב היריעה, יכולת ההכלה של עצמי, החוסן האישי שלי, האהבה והקלילות שמלווים את תהליך הצמיחה האישית שלי אני חייבת לרעיונות המופלאים, הפרספקטיבה והכלים שמקנים לימודי תודעת העל.

לא נולדתי עם זה! נהפוך הוא! 

מ זה ת״ע

מה זה ״תודעת העל'?

לא פשוט להסביר.
אחרי הכל, מדובר במושג ערטילאי  :) 

 

ובכל זאת... 

המושג ״תודעת העל״ מתייחס למקור הדרכה/השראה לתוכן שהועבר דרך זאב אבירז כמתקשר.  המושג מתייחס להסתכלות על חיינו הארציים ממבט-על,  מהתבוננות מהצד, מבחוץ.

המידע פורס הבנות לגבי המציאות בשפת הפונקציות, המבנה והמרכיבים שלה.

 

על פי תודעת העל,

ממבט חיצוני-תיאורטי, המציאות החומרית היא תוצר של 3 כוחות אותם כוח הגרביטציה דוחס בתנועת מלחציים עד לביטוי ממוצק. לכן כל חומר וכל תופעה שאנו מסוגלים לחוש או למדוד מהווה ביטוי מחובר של 4 הכוחות בטבע. ( 4 סוגי כוחות בטבע - האלקטרומגנטי, האטומי החזק, האטומי החלש והכבידה)

 

בטווחים גבוהים יותר של אנרגיה, ברמת החלקיקים הקוונטיים, כוח הכבידה מוחלש או לא קיים ולכן טווחים אלה של המציאות אינם נראים או נמדדים על ידינו . אך הם קיימים בהחלט!

חיבורי שלשות אלה  ברמות ובשילובים אין סופיים שונים הם הבסיס ״מאחורי הקלעים״ של כל דבר קיים, כל מולקולה או גל, בנו ובחיים בכלל.

 

בשפה עממית פשוטה, 4 סוגי האנרגיה מכונים 4 היסודות:

אש (הכוח האלקטרומגנטי),

מים (הכוח האטומי החזק),

אוויר (הכוח האטומי החלש),

אדמה (כוח הכבידה).

העיקרון אומר

שבכל דבר שאנחנו עושים לאורך חיינו, מתחת לפני השטח, אנחנו בעצם מחברים את שלושת הכוחות לשלשות בהרכבים שונים היורדים בסרגל הדחיסות בעזרת כוח הכבידה הממצק, החל מרמה תיאורטית של חלקיקים קוונטיים ועד לתוצר ממשי - אטומי.  

כחווים, אנו חוקרים את התוצאות ומתרשמים מתכונותיהם ומעד כמה הם יציבים, מועילים וטובים למטרות שלנו. כל המידע הזה משודר כנתונים חדשים, כדאטה המפתחת את כלל הבריאה.

כל עוד אותם הרכבים נחקרים מגיעים מאותה ״אוקטבה״ תדרית, אנחנו צוברים ניסיון ומיומנויות ביצוע המקנים לנו תחושת בטחון ויציבות. אך כאשר הרכבי החקירה משתנים גלובלית - כל המציאות ואנחנו  משתנים גם כן, אי הודאות הולכת ומתגברת. וזה בגדול מה שאנחנו  חווים בחריפות גוברת בשנים האחרונות.

על פי המודל של תודעת העל, הרכבי האנרגיות המזינים אותנו עוברים בתקופה הנוכחית שינוי התפתחותי מתוכנן. שינוי שעיקרו הוא מעבר ל״אוקטבה״ גבוהה יותר. המרכיבים מתחלפים בדומיננטיות שלהם להיות יותר ״אוויריים״ (הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בהגברת נושאים כמו: שקיפות/ וירטואליות/ טכנולוגיה/ מדע/ תקשורת/ מידע/ אינדיבידואליות/ רשתיות/ מהירות/מורכבות ועוד... לצד עליה בחרדות, דיכאון, אלימות, בלבול, נפיצות, קרינה ועוד...).

בנוסף, סוג ההתפתחות משתנה להתפתחות בצמצום, מה שמחייב אותנו להיות יותר ויותר חסכניים, חכמים ומדוייקים בבחירות שלנו. כלומר להשיג יותר בפחות השקעה.

 

גם ההרמוניה בין בני האדם עוברת שינוי מהרמוניה על בסיס מימי-רגשי-אישי להרמוניה על בסיס אווירי. כלומר על בסיס יסוד האוויר. זה מסביר את השינויים במסגרות המשפחתיות/שבטיות שהיינו רגילים אליהם ועבדו בעבר טוב מספיק עבור רובנו. אך ככל שעובר הזמן המסגרות המוכרות משתנות בהדרגה  ומתפרקות מחוסר התאמה - מה זה משפחה... מה זה זוגיות... מה זה עם... לכל השאלות האלו נמצא בעתיד תשובות חדשות.

ההרמוניה האווירית של העולם החדש מדברת על חיבור שבסיסו ענייני. שיתופי פעולה של כמה ביחד לשם מטרה משותפת, כאשר לכל אחד יש את חופש הפעולה למצוא את תרומתו לקידום היעד. מכיוון שגם סרגל התדרים של יסוד האוויר החדש הוא גבוה יותר, היעדים המתאימים לעולם החדש הם לא פרטניים. הם נרחבים ואמורים לשרת את הכלל ולא רק חלק קטן על חשבון אחרים. זה מתאפשר אך ורק אם לכל פרט יש יכולת ראיה מערכתית וגמישות מספיקה להשתלב בה באופטימליות גם לעצמו.

לכן, כל כך מאתגר אך גם מעניין לחיות בתקופה שלנו - זכינו !  😉

 
הפרספקטיבה

המידע של תודעת העל מועבר מפרספקטיבה חיצונית, כיצד מאורגן היקום/הבריאה כמערכת, על מנת לתמוך ולאפשר לנו לתפקד ולבצע את הניסויים שלנו ב״מעבדה״ שבה אנחנו חיים - כדור הארץ.

מהפרספקטיבה הזאת, מכיוון שהדומיננטיות האווירית החדשה מעולם לא נחוותה על ידינו כאנושות, חלקנו מסתגלים ביתר קלות לקצב המהיר של יסוד האוויר (יצירתיות, שיתופי פעולה וחדשנות מועילה) אך רובנו הבוגרים, באופן האנושי ביותר, מתקשים לשחרר בזמן הנכון את דרכינו גם כאשר כבר אינם תורמים לנו ומתקשים למצוא פתרונות חדשים מתאימים. 

מהסיבה הזאת כולנו חווים חוסר תפקוד בולט של ממשלים/ ממסדים/ דתות/ מסורות/ משפחתיות/ שבטיות... ואת אי יכולתם להעניק לנו בטחון וסדר לאורך זמן.

 

המושג disruption - שיבוש, מתייחס לתהליך המתרחש בתקופת המעבר הנוכחית, שבו מערכות העולם הישן מתפרקות לפעמים במהירות רבה.

הדגש במידע הוא פונקציונלי –

אין צורך להאמין  לתפיסה שמציעה תודעת העל. 

הבקשה היא שנחקור את עצמנו ואת חיינו, בראש פתוח עם ספקנות בריאה.  שנבחן בעצמנו, לפי הבנתנו וניסיוננו את הרעיונות המוצעים, איך ליישם אותם, ואיך לנצל אותם לתועלתנו בתהליכי קבלת כל החלטה.

המטרה היא לאפשר לנו יותר זיהוי והתמצאות, יותר חופש, אומץ ויותר בטחון בקבלת החלטות בתנאי אי ודאות ההולכים ומתגברים בחיינו האישיים, במערכות היחסים ובמסלול התעסוקתי שלנו.

רוצים לדעת יותר?

 

אני מנחה את לימודי תודעת העל וקורסים מתקדמים נוספים  מזה 10 שנים,

מסלול הלימודים הייחודי הזה מכוון להתפתחות אישית תלולה

וללא פחות מקפיצה לשינוי תודעתי בכוון העולם העתידי החדש!

 

מה זה שינוי תודעתי? 

 

לא פשוט לדבר על זה- כל אחד מבין את המושג הזה בדרכו. 

מבחינתי, שינוי בתפיסת המציאות הוא  תודעתי כאשר הוא נובע מדחף פנימי חזק 

להעמיק ולהתרחב כאינדיבידואל, לחקור בסקרנות  נושאים ״ברומו של עולם״, את חוקי היקום  ואת השאלות הגדולות של החיים  - מי אנחנו ? מהיכן באנו ? ולהיכן אנו הולכים ולמה? 

 

השינוי התודעתי שאני מתכוונת אליו נרכש בהדרגה במסלול צמיחה והשתנות.

הוא מובע בשיקול דעת חדש ובדרך חדשה לקבל החלטות שאכן מובילה למציאות אישית משופרת מבחינות רבות, מרמות שונות. לכן, לא מדובר בשינוי נקודתי בודד!

איך עושים את זה איתי? 

 

הדרך שאני מציעה משלבת במקביל שני צירים- 

ציר אישי 

למעוניינים בעזרה ייעוצית נקודתית מול אתגר אישי כרגע בחיים, במטרה לאפשר גמישות מחשבתית במקומות מקובעים עדיין.

ציר תפיסתי 

דרך הנחיית לימודי תודעת העל.

האינטואיציה, כתחושה פנימית מקבלת בצורה כזאת השלמה של הבנה תואמת שעושה שכל.

שני הדברים יחד מעניקים יותר חופש, אומץ ובטחון לפעול אחרת,

ללמוד ולהנות מהתוצאות המשופרות ותמיד לשמור על סקפטיות זהירה יחד עם פתיחות.

כלים ייחודיים יועברו, יתורגלו ויורחבו במהלך כל הקורס. 

תלמדו לחבר בעזרתם הבנה, ידיעה, תחושה ועשייה על מנת להשיג מטרות משמעותיות בכל תחום שתבחרו - תעסוקה, משפחה, זוגיות, חברה, השקפת עולם…

ומה יקרה בפועל?

בפועל הקורס מועבר לקבוצת משתתפים הנפגשים במפגשים שבועיים  בני כ- 2  שעות  באון ליין.

  • הקורס הראשון - ״החיים כמשחק״ - כולל 13 מפגשים שבועיים הנבנים אחד על השני - כל המידע עליו כאן.

רוצים לדעת יותר?

צרו איתי קשר

 054-4215412 בוואטסאפ או בשיחה

או במייל  elanabatshalom@gmail.com

מוזמנים למתוח את המוח:​

תחשבו    ג ד ו ל 

 תחשבו הרחבת הדעת,

תחשבו מופשט:

תארו לעצמכם שמעבר לנגלה לעין 

קיימת בקוסמוס מציאות שהיא אנרגטית נטו,

שהיא קיום ומידע ללא ביטוי חומרי.

(מציאות המכונה ״קוונטית״)

תארו לעצמכם שאתם שומעים ומבינים בהגיון שלכם את מה שהנשמה שלכם יודעת. שאתם מבינים את עצמכם כמו שאף פעם לא הבנתם, שאתם מתרגשים ומתפעמים מתובנות עמוקות שתמיד היו בכם רק שלא יכלתם לתמלל ...

תארו לעצמכם שזה לא מדע בדיוני! שזה אמיתי!

שקיימת בקוסמוס פונקציה שמרכזת את כל המידע

בכל רגע ורגע מכל חלקי היקום מכל אחד מאיתנו ... 

כל אחד מאיתנו מחובר! כל אחד מאיתנו  קולט ומשדר מידע.

תקבלו - תודעת על.

ידע נרחב ומקיף המקושר לנשמתנו.

גם מבלי דעת, לכל אחד יש גישה במחשבה למאגר הזה

המעבד את הנתונים ומוציא מהם מסקנות ותוצאות

בדוקות שכלל האנושות מניבה מההתנסויות שלה.

אם  התעוררה  סקרנותכם -  נהדר!

תוכלו לפנות  אלי  בכל שאלה ואענה בשמחה

aviraz video

מידע נוסף באתר של זאב אבירז 

תרשים מעגלי השייכות שלנו על פי תודעת העל
“Progress lies not in enhancing what is, but
in advancing toward what will be.”
Khalil Gibran
bottom of page
!-- Facebook Pixel Code -->